Naszym atutem jest to, że dysponujemy wyjątkową infrastrukturą – nowoczesnym, w pełni wyposażonym laboratorium pokazowym dedykowanym do szkoleń o charakterze warsztatowym.
Dużo nauczyliśmy się planując i wyposażając je od podstaw w niezbędne instalacje i specjalnie zaprojektowane meble, zapewniające funkcjonalność i komfort użytkowania aparatury. Laboratorium jest jednocześnie mieszczącą 25 osób salą konferencyjną, posiadającą pełne wyposażenie multimedialne oraz system zarządzania treścią. Laboratorium zlokalizowane jest w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Utworzono je w odpowiedzi na głosy, jakie dochodziły od pracowników świata nauki, a także osób zajmujących się analityką w przemyśle. Laboratorium jest sukcesywnie wyposażane w najnowszą aparaturę analityczną, która umożliwia nam prowadzenie wielopoziomowych szkoleń i warsztatów, opracowanie i wdrażanie nowych aplikacji, a także tworzenie oraz wprowadzanie metodyk pomiarowych opartych na polskich i europejskich normach.
Wyposażenie Laboratorium
Nasze laboratorium rozplanowane jest na powierzchni 75m2 i daje ono możliwość poznania całej gamy instrumentów i nowości technologicznych z zakresu spektroskopii, chromatografii oraz analizy materiałowej. Dysponując pełnym zapleczem technologicznym regularnie organizujemy indywidualne oraz grupowe pokazy aparatury analitycznej połączone z warsztatami ,,hands-on”, podczas których uczestnicy mają szansę zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami i możliwościami współczesnej analityki.
Metallomics
Dzięki wyjątkowej infrastrukturze laboratorium i jego kompletnemu wyposażeniu w najnowszą aparaturę analityczną regularnie organizujemy warsztaty ,,hands on”, podczas których goście mają okazję zobaczyć na żywo poszczególne aparaty, poznać praktycznie zasadę ich działania i samodzielnie przeprowadzić eksperymenty. Przykładem takich warsztatów mogą być te zorganizowane w ramach siódmej edycji międzynarodowej konferencji poświęconej zagadnieniom udziału pierwiastków z grupy metali w procesach metabolicznych zachodzących w organizmach – Metallomics 2019. W trakcie kilkugodzinnych warsztatów uczestnicy mieli okazję praktycznie zapoznać się z nową techniką umożliwiającą analizę zawartości metali w pojedynczych komórkach. Single cell ICP-MS to przykład analizy, która pozwala badać zawartość pierwiastków na nieosiągalnym dotychczas poziomie – poziomie pojedynczej komórki, wykorzystując jednocześnie zaawansowane możliwości aparatu NexION 2000. Część teoretyczna prezentowana przez specjalistów z Wielkiej Brytanii i Kanady była doskonałym wstępem do kolejnej części – praktycznej.
Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z przebiegiem całego eksperymentu, zobaczyli na żywo poszczególne etapy oraz wynik w postaci dystrybucji badanych pierwiastków w populacji komórek. Podczas spotkania znalazł się również czas na indywidualne pytania uczestników do specjalistów. Była to doskonała okazja na pogłębienie wiedzy i jeszcze lepsze wykorzystanie czasu spędzonego podczas warsztatów.
Seminarium Użytkowników
Kontynuując wcześniejsze doświadczenia firmy PerkinElmer, w naszym laboratorium cyklicznie organizujemy seminaria użytkowników, które stanowią forum wymiany doświadczeń, problemów spotkanych w codziennej pracy analityka oraz jest okazją do dyskusji z przedstawicielami naszej firmy, jak również pomiędzy uczestnikami spotkania.
W czasie seminariów przekazujemy również najnowsze informacje dotyczące oferowanego przez firmę PerkinElmer sprzętu, możliwości rozbudowy istniejących aparatów, a także poszerzenia ich możliwości analitycznych. Kameralny charakter seminarium i bezpośredni kontakt z przedstawicielami naszej firmy sprzyja poszerzeniu wiedzy, dyskusji, wymianie doświadczeń i uwag.
Otwarcie Laboratorium
Nasze laboratorium jest cały czas sukcesywnie udoskonalane oraz wyposażane w najnowsze rozwiązania technologiczne. Uroczyste otwarcie laboratorium odbyło się 28 czerwca 2018 r. Wśród licznych gości z kraju i zagranicy w ceremonii uczestniczyli kierownictwo firmy PerkinElmer oraz reprezentanci firm współpracujących z firmą Pro-Environment Polska.
Ceremonię otwarcia poprowadzili prezes Zarządu Pro-Environment Polska Grzegorz Gołąb oraz prof. Ewa Bulska, dyrektor Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych – miejscu w którym zlokalizowane jest nasze laboratorium. To tu biznes spotyka się z nauką, a połączenie innowacyjnej aparatury analitycznej oraz wiedzy eksperckiej pozwala na skuteczną realizację celów, takich jak: prowadzenie wielopoziomowych szkoleń, opracowywanie i wdrażanie nowych metod pomiarowych, a także prowadzenie działalności B+R.
KNOW-HOW w działaniu, czyli wsparcie aplikacyjne dla Twoich badań
W Pro-Environment uważamy, że tylko świadomy użytkownik jest w stanie w pełni wykorzystać potencjał posiadanej aparatury. Zespół Pro-Environment tworzą najwyższej klasy specjaliści zajmujący się opieką merytoryczną nad klientem i aplikacjami. Ich kierunkowe wykształcenie oraz wieloletnia praktyka w tworzeniu i optymalizacji metod badawczych jest w stanie zagwarantować Państwu wsparcie na najwyższym poziomie.