Oferowane przez nas testy stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych testów ELISA. Większość z nich jest homogeniczna (jednorodna) i nie wymaga etapu płukania. Stwarzają możliwość automatyzacji pomiarów i wykonywania badań o charakterze wysokoprzepustowym (HTS – ang. High Throughput Screening).
Przeznaczone są głównie do badań naukowych i klinicznych. Znalazły zastosowanie w przeprowadzaniu innowacyjnych analiz w dziedzinie badań nad lekami, m.in. w badaniach cytotoksyczności, immunogenności, wykrywaniu biomarkerów i fosfoprotein, oznaczaniu cAMP, testach kinaz oraz badaniach nad receptorami sprzężonymi z białkami G (GPCR).
Poniżej przedstawiamy wszystkie dostępne technologie:
Alpha – rodzina jednorodnych testów luminescencyjnych przeznaczonych do badania oddziaływań biomolekularnych: AlphaLISA®, AlphaScreen®, AlphaLISA® SureFire®, AlphaLISA® SureFire® Ultra™. Sygnał powstaje w wyniku oddziaływania pomiędzy kulkami związanymi z tą sama cząsteczką antygenu lub kulkami związanymi z różnymi antygenami oddziałującymi między sobą.
DELFIA® – heterogeniczne testy immunoenzymatyczne oparte na technologii TRF – fluorescencji czasowo-rozdzielczej. Dzięki unikalnym właściwościom fluorescencyjnym lantanowców gwarantują uzyskanie stabilnego sygnału o wysokiej intensywności.
LANCE® TR-FRET i LANCE® Ultra™ TR-FRET – homogeniczne testy bazujące na czasowo-rozdzielczej fluorescencji z rezonansowym przekazywaniem energii (TR-FRET). Opóźnienie pomiaru między wzbudzeniem a emisją umożliwia zastosowanie fluorescencyjnych chelatów lantanowców.
HTRF® – pierwsza na rynku platforma TR-FRET, występująca aktualnie pod wspólnym szyldem PerkinElmer i Cisbio. Wykorzystuje innowacyjne fluorofory – kryptaty europu i terbu. Gama zestawów i odczynników Cisbio jest komplementarna z testami Alpha, DELFIA® i LANCE®.
Lite – homogeniczne testy luminescencyjne, których podstawą jest reakcja utlenienia lucyferyny katalizowana przez lucyferazę świetlików świętojańskich (Lampyris noctiluca). Służą do wykrywania ATP (produkty ATPlite®) oraz analizy genów reporterowych (neolite™, steadylite plus™, britelite™ plus, sensilite™, oraz twinlite™ wykorzystująca dodatkowo lucyferazę z parzydełkowców Renilla).
AequoScreen, AqeuoZen, PhotoScreen – fotoproteinowa alternatywa dla standardowych barwników fluorescencyjnych. W ofercie znajduje się wiele linii komórkowych oraz zamrożonych komórek, pozyskanych z meduz Aequorea victoria oraz Obelia longissima. Podstawą technologii jest związanie fotoproteiny z jonami wapnia i utlenienie koelenterazyny do koelenteramidu, co prowadzi do emisji niebieskiego światła.
Często zamawiasz te same produkty?
Zamówienia cykliczne
