Cena netto | Cena brutto | |
---|---|---|
Cena szkolenia od pierwszej osoby: bezpłatnie | 0 zł(netto) | 0 zł(brutto) |
Cena szkolenia od drugiej i kolejnej osoby: bezpłatnie | 0 zł(netto) | 0 zł(brutto) |
-
- 10:30 Analiza pierwiastkowa paliw, wody i ścieków techniką ICP-OES
- 11:00 Mineralizacja – przygotowanie próbek do analizy pierwiastkowej
- 11:15 Oznaczanie zawartości biomasy w paliwach wtórnych techniką LSC
- 11:30 Metody oznaczania innych parametrów paliw i olejów – stosowanych w branży energetycznej
- 11:45 Q&A i Podsumowanie
- 12:00 Koniec
1. Optyczna spektrometria emisyjna ze wzbudzeniem w plazmie indukcyjnie sprzężonej ICP-OES: analiza pierwiastkowa paliw, wody i ścieków
Czy analiza pierwiastkowa spektrometrem ICP może być prosta i tania? Czy spektrometr ICP może być idealnym rozwiązaniem dla laboratoriów analizujących niewielką ilość próbek jak i dla tych, które wykorzystują go do niemal ciągłej pracy?
2. Mineralizacja przy zastosowaniu bloków grzewczych i mineralizatorów mikrofalowych: przygotowanie próbek do analizy pierwiastkowej
Sposób przygotowania próbek do analizy składu okazuje się być wyzwaniem nie mniej istotnym niż sama analiza. Jakie kryteria przyjąć przy wyborze metody mineralizacji i w jaki sposób ustalać program procesu roztwarzania?
3. Liczniki ciekłoscyntylacyjne promieniowania gamma: oznaczanie zawartości biomasy w paliwach wtórnych
Określenie frakcji organicznej w paliwach alternatywnych pozwala zredukować część całkowitej emisji CO2 o tzw. biogenny dwutlenek węgla. W jaki sposób można szybko i skutecznie określić jego udział w paliwie?
4. Inne metody spektrometryczne oraz analizator GC TOGA
Wymagania konkluzji BAT, ale także aspekty technologiczne i procesowe, wymagają określenia innych, nie mniej ważnych parametrów paliw.
Przedstawione metody: spektrometria podczerwieni FTIR, analiza kalorymetryczna DSC, termograwimetria TGA, jednoczesna analiza termiczna STA, chromatografia gazowa TOGA (analiza gazów rozpuszczonych w olejach).
Przedstawimy kompleksowe rozwiązania dla laboratoriów branży energetycznej, wynikające m.in. z wymagań decyzji wykonawczej komisji UE 2017/1442 ustanawiającej konkluzje dotyczące najlepszych dostępnych technik (BAT).
WEBINARIUM dedykowane dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką analizy paliw konwencjonalnych i alternatywnych
BARTOSZ ŚWITALSKI
Sales Specialist
Współzałożyciel Pro-Environment Polska. Fizyk z wykształcenia, podróżnik z zamiłowania, fotograf z ciekawości.
Bartosz posiada tytuł Master of Business Administration Uniwersytetu w Lancashire, a także tytuł magistra inżyniera, który uzyskał na kierunku Fizyka Techniczna Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest audytorem wewnętrznym systemów PN-EN ISO/IEC 17025.
Przez całą swoją karierę zawodową związany jest ze współczesnymi technikami analitycznym. Od początku istnienia Pro-Environment odpowiada za właściwe relacje z klientami Polski Południowo-Zachodniej. W latach 2000 współtworzył sieci monitoringu zanieczyszczeń powietrza m.in. w województwach mazowieckim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, podlaskim.
Bartosz wnosi do naszej firmy odmienną projekcję rzeczywistości tworzoną oczami fizyka oraz konstruktywną ironię rozładowującą trudne rozmowy. Nie milknie, gdy tematem rozmów są street food i egzotyczne plemiona. Zdeklarowany backpacker.
ANDRZEJ LECHOTYCKI
Inorganic Line Leader
Andrzej jest jednym ze współzałożycieli firmy Pro-Environment Polska. Od jej powstania zajmuje się wspomaganiem Działu Sprzedaży oraz użytkowników w zakresie analizy nieorganicznej.
Andrzej jest doktorem nauk chemicznych. Tytuł doktorski otrzymał w roku 1982 w Instytucie Badań Jądrowych,
broniąc pracę dotyczącą matematycznych sposobów usuwania interferencji w absorpcji atomowej. Andrzej ukończył chemię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W latach 1985/86 przebywał na stypendium w Wielkiej Brytanii. Od roku 1991 roku jest związany z firmą PerkinElmer.
Andrzej jest pracownikiem z wieloletnim doświadczeniem w analizie nieorganicznej a zwłaszcza w spektrometrii atomowej (AAS, ICP-OES oraz ICP-MS). Do jego obowiązków należy prowadzenie szkoleń, wspomaganie aplikacyjne oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów analitycznych użytkowników spektrometrów AAS, ICP oraz ICP-MS. Jego pasją jest astronomia oraz góry latem i zimą.
KATARZYNA LUTY
MatChar Sales Specialist
Jest specjalistą sprzedaży Pro-Environment Polska na obszarze południowo-wschodniej Polski oraz od kwietnia 2020 r. jest odpowiedzialna za wsparcie techniczne sprzedaży aparatury MatChar. Swoją przygodę z PerkinElmer rozpoczęła zaraz po studiach w krakowskim oddziale firmy jako specjalista obsługi klienta, by następnie rozwijać się w sprzedaży wraz z ProEnv.
Katarzyna ukończyła Ochronę Środowiska, specjalność Chemia Środowiska na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz studium pedagogiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego w zakresie dydaktyki chemii.
Katarzyna wnosi do firmy młodzieńczą energię, zapał do ciągłego rozwoju, nauki i podejmowania nowych wyzwań oraz odrobinę kobiecej delikatności i uśmiechu. Pasjonuje się literaturą fantasy, po którą sięga w każdej wolnej chwili.
Mineralizator mikrofalowy TITAN MPS PerkinElmer
Chromatografia - systemy dedykowane GC Arnel
TOGA – analizatory składu gazowego olejów transformatorowych