Cena netto | Cena brutto | |
---|---|---|
Cena szkolenia od pierwszej osoby: | 0 zł(netto) | 0 zł(brutto) |
Cena szkolenia od drugiej i kolejnej osoby: | 0 zł(netto) | 0 zł(brutto) |
Obrazowanie komórkowe HCS (High Content Screening) pozwala na uzyskiwanie bardzo dużej ilości wyników w krótkim czasie, w wystandaryzowanych warunkach. Wyniki uzyskuje się w postaci graficznej lub liczbowej prezentacji skwantyfikowanych danych z programowalnej, automatycznej analizy obrazów. HCS, to rozwinięcie tradycyjnych metod obrazowania pozwalające na znacznie szybsze i łatwiejsze uzyskiwanie danych doświadczalnych nawet z bardzo rozbudowanych, wielowariantowych eksperymentów z wykorzystaniem obrazowania epifluorescencyjnego lub konfokalnego. Technologia HCS pozwala zarówno na prowadzenie badań skryningowych jak i na wszechstronną analizę dwu- i trójwymiarową preparatów komórkowych, tkankowych, sferoidów komórkowych czy organizmów modelowych.
To technologia pozwalająca inaczej spojrzeć na temat obrazowanie komórkowego.
Spotkanie to przeznaczone jest dla wszystkich, którzy już rozpoczęli, bądź zamierzają rozpocząć, pracę z obrazowaniem HCS
Jeśli jesteś biologiem komórkowym, biotechnologiem, biochemikiem, biologiemmolekularnym, farmaceutą zajmującym się szukaniem potencjalnych leków, projektującymkomórkowe układy biotechnologiczne, prowadzącym badania skryningowe, badającymmorfologię, różnicowanie, biochemie, fizjologie komórki lub oddziaływaniamiędzykomórkowe, a także badającym struktury 3D takie jak sferoidy, skrawki tkankowe czy organizmy modelowe (D. rerio, C. elegans) Letnia Szkoła jest właśnie dla Ciebie.
HCS jest wykorzystywanie również w badaniach nanocząstek oraz w badaniach mikrobiologicznych.
Forma materiałów
Materiały dydaktyczne w formie papierowej – treści wykładowe w formie wydruku slajdów
Materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
- Podstawy teoretyczne obrazowania HCS
- Budowa i funkcje aparatury
- Porównanie aparatów Opera Phenix, Opera Phenix Plus oraz Operetta CLS
- Oprogramowanie Harmony -informacje podstawowe, analiza 3D
- Podstawowe aplikacje
- Oprogramowanie Harmony – przykładowy preparat komórkowy
- zarządzanie procesem obrazowania
- rejestracja obrazu
- analiza obrazu
- ewaluacja
Lunch
Wykład użytkownika systemu HCS
„Jak to zrobić”
- pytania do specjalistów,
- wymiana wiedzy między użytkownikami wraz z możliwością praktycznych porad przy aparacie.
Marek Michałowski
Imaging Product Manager
W Pro-Environment pełni funkcje Imaging Product Manager od 2019 roku. Pracował w Instytucie Biochemii UW, w Wydziale Badawczym Biotechnologii TZF Polfa SA oraz w firmach handlowych takich jak BD Polska, Diag-Med, czy Bioanalytic.
Posiada tytuł Magistra Biologii w specjalności Biologia Molekularna uzyskany na Uniwersytecie Warszawskim.
Marek wnosi do naszej firmy ciągłą chęć nauki oraz doświadczenie w pracy laboratoryjnej, jak również w doborze oraz sprzedaży aparatury do prac badawczych, szczególnie z zakresu obrazowania: komórkowego oraz In Vivo, które są jego pasją.
W chwilach wolnych zwiedza, chodzi po górach, śpiewa smutne piosenki przy gitarze, stara się poznawać coraz ciekawszych ludzi.