Cena netto | Cena brutto | |
---|---|---|
Cena szkolenia od pierwszej osoby: | 810 zł(netto) | 996.30 zł(brutto) |
Cena szkolenia od drugiej i kolejnej osoby: | 630 zł(netto) | 774.90 zł(brutto) |
Pro-Environment Polska Sp. z o.o. serdecznie zaprasza na szkolenie online „Zarządzanie chemikaliami w przemyśle”.
Budowa nawet najmniejszego laboratorium przyzakładowego wiąże się z konkretnymi wymogami prawnymi i dokumentacyjnymi dla właściciela przedsiębiorstwa. Obejmuja one konieczność nie tylko stworzenia właściwych systemów BHP, ale też odpowiedniej dokumentacji stosowanych materiałów. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy zakład także produkuje chemikalia – pojawiające się wtedy obowiązki rejestracyjne potrafią wywrócić do góry nogami dotychczasowe zwyczaje dokumentacyjne w firmie. Szkolenie to ma pokazać, że oba te procesy – wbrew pozorom – nie sa trudne, i można je łatwo usystematyzować.
Zarządców i właścicieli firm, w których funkcjonują laboratoria, bądź w których planowane jest zbudowanie laboratorium, a także do kierowników produkcji i laboratoriów w firmach chemicznych.
Materiały dydaktyczne w formie elektronicznej, udostępnione w postaci linku dostępowego do prezentacji.
- Po co nam zarządzanie chemikaliami, jak mamy BHP?
- Podstawy prawne – REACH, CLP, ADR, BPR i inne przepisy
- Karta charakterystyki
- Instrukcja stanowiskowa
- Niezbędne szkolenia
- Wyposażenie miejsca pracy
- Ekspozycja i jej określanie
- Magazynowanie odczynników
- Wypadki
- Rejestr odczynników w firmie
- Co jeżeli sam produkuję chemikalia? – proces rejestracji
- Biocydy – praca z nimi i wymogi dokumentacyjne
- Projektowanie przestrzeni firmy a stosowanie odczynnikó
- Organy egzekucyjne i ich prawa – jak rozmawiać z PIP i Sanepidem
Metodyka szkolenia:
Szkolenie wykładowe, połączone z sesją Q&A i omówieniem problemów z zakładów Słuchaczy.
Dr Bartłomiej Koźniewski
Specjalista ds. Aplikacji MatChar
Bartłomiej jest Ekspertem ds. Aplikacji MatChar, wzmocnił naukowe zaplecze i wiedzę ekspercką Pro-Environment w roku 2020.
Wykształcenie odebrał na Politechnice Łódzkiej, gdzie uzyskał tytuł doktora inżyniera biotechnologii. Dodatkowo, w swojej wędrówce edukacyjnej dotknął też studiów na biologii i chemii. Zdobył doświadczenie na produkcji w firmach spożywczych i z branży ochrony środowiska oraz w laboratoriach analitycznych i badawczo-rozwojowych.
Bartłomiej sam siebie określa mianem „człowieka od zadań dziwnych” Wyjątkową miłością darzy analitykę spektroskopową, nieobce są mu metody chromatograficzne, jak też aspekty syntezy organicznej i otrzymywania nowych substancji. Jego wybraną bronią jest FTIR – zarówno w badaniu substancji czystych, jak i złożonych układów. Czy chodzi o określanie tożsamości surowców i mieszanin, badanie obecności zafałszowań, czy określanie parametrów żywności – on zawsze znajdzie rozwiązanie.
Prywatnie – zapalony rekonstruktor historyczny i alchemik pokazowy, od siedmiu lat jeżdżący po Polsce z projektem „Ars Alchemia”, oraz zapalony czytelnik wszystkiego, co wpadnie mu w ręce.