Cena netto | Cena brutto | |
---|---|---|
Cena szkolenia od pierwszej osoby: | 243.90 zł(netto) | 300.00 zł(brutto) |
Cena szkolenia od drugiej i kolejnej osoby: | 243.90 zł(netto) | 300.00 zł(brutto) |
Cel wydarzenia oraz zakres merytoryczny:
Celem wydarzenia naukowego jest zapoznanie uczestników z podstawami analizy Single Particle-ICP-MS (SP-ICP-MS) – przełomowej techniki umożliwiającej badanie zawartości metali w pojedynczych nanocząstkach. W ramach zajęć odbędzie się również demonstracja praktyczna z wykonania analiz – celem zapoznania się z elementami wyposażenia umożliwiającymi przeprowadzenie analizy zakończone demonstracją oprogramowania umożliwiającym interpretację otrzymanych danych.
Najważniejsze pytania na jakie znajdą Państwo odpowiedź:
- Jak przygotować próbkę do analiz (rozcieńczenie, wpływ matrycy na pomiar)
- Jak poprawnie wyznaczyć parametry wpływające na jakość pomiarów (przepływ próbki, efektywność transportu, kalibracja)
- Jak samodzielnie przeprowadzić analizę SP ICP-MS
- Jak samodzielnie zinterpretować otrzymany wynik
Wydarzenie naukowe będzie ponadto okazją do zadania indywidualnych pytań
Uczestnictwo w zdalnym wydarzeniu naukowym zapewni uzyskanie podstawowej, usystematyzowanej wiedzy, zarówno teoretycznej jak i praktycznej, zapewniającej właściwe podejście do wykonywanych analiz w tym:
- Jak przygotować próbki do analizy
- Jak przygotować i zoptymalizować spektrometr
- Jak przygotować metodę pomiaru
- Jak wykonać kalibrację spektrometru i jaką metodę kalibracji wybrać
- Jak krytycznie ocenić otrzymane wyniki i je zweryfikować
- Jak przygotować raport z wykonanej analizy
- Jak usuwać pojawiające się problemy podczas wykonywanych analiz
Metodyka wydarzenia naukowego:
Część teoretyczna oraz zajęcia praktyczne prowadzonych z wykorzystaniem spektrometru ICP-MS NexION 2000 firmy PerkinElmer
Wydarzenie dedykowane jest dla wszystkich, którzy planują rozpocząć badania obejmujące analizy pierwiastkowe na poziomie pojedynczych nanocząstek.
Szczególnie polecane jest osobom na co dzień pracujących z nanocząstkami oraz badaczom – biologom komórki, biotechnologom, chemikom analitykom, którzy dokonują charakterystyki nanocząstek oraz zmian nanocząstek w różnych układach i oceniają ich wpływ na organizmy żywe.
09:00 Rozpoczęcie i przedstawienie programu wydarzenia
09:15 Wprowadzenie teoretyczne do zapewniania jakości wyników techniką SP-ICP-MS przez ekspertów Pro-Environment Polska Sp. z o.o.
10:30 Przerwa
10:45 Zajęcia praktyczne z laboratorium Pro-Environment Polska (przygotowanie próbek, analiza, praca z oprogramowaniem)
13:00 Przerwa
13:15 Kontynuacja zajęć praktycznych z laboratorium Pro-Environment Polska – cześć obliczeniowa
14:15 Warsztaty podsumowujące z zespołem ekspertów Pro-Environment Polska Sp. z o.o.
14:45 Zakończenie wydarzenia naukowego
Magdalena Muszyńska
Biotechnology Line Leader
W Pro-Environment Polska pracuje od początku 2019 roku na stanowisku Biotechnology Line Leader. Wcześniej pracowała w READ-GENE S.A.
Magdalena z wykształcenia jest magistrem Biotechnologii, którą z pasją studiowała na Akademii Rolniczej w Szczecinie. Ukończyła także Studia Podyplomowe w Zakresie Metrologii Chemicznej na Uniwersytecie Warszawskim.
Magdalena wnosi do naszej firmy chęć i zdolność do wyjaśniania w najprostszy możliwy sposób kwestii związanych z szeroko pojętą biotechnologią. Zawsze chętnie służy pomocą w realizacji najśmielszych nawet projektów. Pasjonuje się genetyką, podróżami i obalaniem pseudonaukowych mitów. Jest uzależniona od prowadzenia niekończących się dyskusji z pięknymi umysłami.
Andrzej Lechotycki
Inorganic Line Leader
Andrzej jest jednym ze współzałożycieli firmy Pro-Environment Polska. Od jej powstania zajmuje się wspomaganiem Działu Sprzedaży oraz użytkowników w zakresie analizy nieorganicznej.
Andrzej jest doktorem nauk chemicznych. Tytuł doktorski otrzymał w roku 1982 w Instytucie Badań Jądrowych,
broniąc pracę dotyczącą matematycznych sposobów usuwania interferencji w absorpcji atomowej. Andrzej ukończył chemię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W latach 1985/86 przebywał na stypendium w Wielkiej Brytanii. Od roku 1991 roku jest związany z firmą PerkinElmer.
Andrzej jest pracownikiem z wieloletnim doświadczeniem w analizie nieorganicznej a zwłaszcza w spektrometrii atomowej (AAS, ICP-OES oraz ICP-MS). Do jego obowiązków należy prowadzenie szkoleń, wspomaganie aplikacyjne oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów analitycznych użytkowników spektrometrów AAS, ICP oraz ICP-MS. Jego pasją jest astronomia oraz góry latem i zimą.