Cena netto | Cena brutto | |
---|---|---|
Cena szkolenia od pierwszej osoby - bezpłatne: | 0 zł(netto) | 0 zł(brutto) |
Cena szkolenia od drugiej i kolejnej osoby - bezpłatne: | 0 zł(netto) | 0 zł(brutto) |
- Wprowadzenie
Teoria obrazowania Spatial Biology, jako narzędzia do badania mikrośrodowiska i ewolucji nowotworu.
Zalety i ograniczenia wieloparametrowego obrazowania preparatów tkankowych umożliwiającego jakościową i ilościową analizę fenotypów komórek w preparacie, klasteryzację komórek, a także kwantyfikację ich wzajemnych oddziaływań przestrzennych i funkcjonalnych.
- System Phenoptics:
Podstawy znakowania w technologii OPALTM, mikroskopy Mantra2TM, Vectra3 oraz Vectra PolarisTM jako narzędzia do wieloparametrowego obrazowania i analizy obrazu skrawków i mikromacierzy tkankowych
- System CODEX:
System sekwencyjnego znakowania preparatów bezpośrednio w mikroskopie pozwalający na analizę do 40+ markerów w tym samym skrawku tkankowym
- Wybrane aplikacje Spacial Biology
Aplikacje dla badań podstawowych i przedklinicznych
Do czego możemy użyć systemu Phenoptics oraz CODEX? Jakie są zalety stosowania Spatila Biology w badaniach podstawowych i przedklinicznych.
- Dyskusja
Liczymy na aktywny udział uczestników webinarium. Zachęcamy do zadawania pytań w formie ustnej lub pisemnej za pośrednictwem chatu
Spatial Biology pozwala na analizę mikrośrodowiska nowotworu i jego ewolucji. Analizy fenotypu komórek, ich położenia, ilości, analiza kontekstowa i funkcjonalna pozwalają na badania podstawowe oraz na opracowywanie terapii celowanych. Spatial Biology to nowoczesne rozwinięcie klasycznych technik IHC zwiększające możliwości analityczne, gwarantujące większą standaryzację i przepustowość badań.
WEBINARIUM dedykowane dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką obrazowania skrawków i mikromacierzy tkankowych w kontekście badania mikrośrodowiska i ewolucji nowotworu.
Marek Michałowski
Imaging Product Manager
W Pro-Environment pełni funkcje Imaging Product Manager od 2019 roku. Pracował w Instytucie Biochemii UW, w Wydziale Badawczym Biotechnologii TZF Polfa SA oraz w firmach handlowych takich jak BD Polska, Diag-Med, czy Bioanalytic.
Posiada tytuł Magistra Biologii w specjalności Biologia Molekularna uzyskany na Uniwersytecie Warszawskim.
Marek wnosi do naszej firmy ciągłą chęć nauki oraz doświadczenie w pracy laboratoryjnej, jak również w doborze oraz sprzedaży aparatury do prac badawczych, szczególnie z zakresu obrazowania: komórkowego oraz In Vivo, które są jego pasją.
W chwilach wolnych zwiedza, chodzi po górach, śpiewa smutne piosenki przy gitarze, stara się poznawać coraz ciekawszych ludzi.
System Phenoptics
System Phenoptics pozwala na wieloparametrowe znakowanie preparatów tkankowych w technologii OPALTM (Tyramide Signal Amplification). Umożliwia znakowanie do 9 markerów w jednym preparacie, ich obrazowanie z wykorzystaniem dedykowanych mikroskopów z funkcją Spectral Unmixing oraz jakościową, ilościową i kontekstową analizę obrazu.
System CODEX®
System CODEX® umożliwia sekwencyjne znakowanie do 40+ parametrów w jednym preparacie tkankowym. Znakowanie odbywa się bezpośrednio na stoliku mikroskopu. Oprogramowanie umożliwia wszechstronną analizę rozkładu komórek w preparacie oraz ich wzajemnych zależności przestrzennych i funkcjonalnych
Zastosowanie
Spatial Biology ma zastosowanie w badaniu mikrośrodowiska nowotworu i jego ewolucji. Pozwala na badanie biologii nowotworów oraz na opracowywanie przeciwnowotworowych celowanych terapii wieloskładnikowych.
Publikacje
Ilość publikacji w zakresie Spatial Biology w ostatnich latach zdecydowanie rośnie. Poszerza się również zakres problematyki badawczej, w której narzędzia Spatial Biology są wykorzystywane.
Zobacz to jeszcze raz
Nasze webinarium zostanie zarejestrowane, a poszczególne bloki można będzie obejrzeć na naszym kanale YouTube!